Pełniejsza lista artykułów i publikacji naukowych tworzona jest na głównej stronie projektu QGIS. Tutaj prezentujemy głównie działania krajowe.
12-13 maja 2011r. odbyła się kolejna międzynarodowa konferencja z cyklu Wolne oprogramowanie w geoinformatyce. Wystąpiliśmy z dwoma referatami:
Uzupełnieniem konferencji były krótkie warsztaty wprowadzające do programowania w Quantum GIS.
W ramach Dnia GIS-u na Uniwersytecie Warszawskim wystąpiliśmy z prezentacją „Quantum GIS. Postaw na Wolność” oraz poprowadziliśmy warsztaty wprowadzające do pracy w programie.
W dniach 29.09 - 01.10 w Zakopanem odbyło się seminarium Mapy w sieci - sposoby kartograficznej prezentacji danych przyrodniczych, organizowane przez Tatrzański Park Narodowy i Katedrę Kartografii Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego. Wygłosiliśmy referat pt. „Quantum GIS w procesie przygotowywania map cyfrowych” oraz szkolenie z pracy w programie.
22-24 czerwca 2010 roku w Krakowie odbyły się targi GEA, na których wspólnie z Sebastianem Radzimskim z WiK Opole przedstawiliśmy możliwości zastosowania Quantum GIS w zarządzaniu infrastrukturą wodociągowo-kanalizacyjną.
13-14 maja 2010r. odbyła się międzynarodowa konferencja Wolne oprogramowanie w geoinformatyce poświęcona oprogramowaniu FOSS4G. Wygłoszone zostały referaty:
Podczas konferencji odbyły się również dwugodzinne warsztaty „Pierwsze kroki w QuantumGIS”.
Pozostałe materiały z konferencji dostępne są na stronie organizatora.
W dniu 18 listopada 2009 r. odbył się dzień GIS w Bytomiu. Zaprezentowane zostały możliwości programu QGIS.
Więcej o Gis Day w Bytomiu na stronie Geoforum.
W dniach 17-19 września 2009 r. odbyło się na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie V Ogólnopolskie Sympozjum Geoinformacyjne
pt. „Geoinformatyka dla środowiska i społeczeństwa - badania i zastosowania”.
Robert, jako przedstawiciel OSGeo Polska zaprezentował poster „Systemy Informacji Przestrzennej - Wieża Babel XXI wieku”.
W dniach 9 - 11 września 2009 r. odbyła się konferencja Wykorzystanie Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego w działaniach instytucji publicznych, w trakcie której jedna sesja poświęcona została zastosowaniu wolnego oprogramowania w instytucjach publicznych. Referat „Praktyczne wykorzystanie programów gvSIG i QGIS w opracowaniach geodezyjnych i instytucjach publicznych” prezentował porównanie programów QGIS i gvSIG.
Więcej materiałów z konferencji na stronie http://www.wodgik.katowice.pl/konferencja/2009/ w zakładce referaty.
W dniu 23 czerwca 2009 r. odbyło się szkolenie Wolne oprogramowanie dla wykonawstwa i administracji geodezyjnej poświęcone oprogramowaniu FOSS4G. Referat „QGIS jako alternatywne narzędzie do przetwarzania danych przestrzennych” prezentował możliwości QGIS 1.0.2 Kore.
Więcej materiałów ze szkolenia na stronie organizatora.